Tripus

Tripus

Veřejné prostory se staly postrachem pandemie. Jak veřejný prostor udělat opět bezpečným pro setkávání lidí? Modulární nábytek Tripus vytváří ve veřejném prostoru nový typ krajiny, ve které si jednotlivci snadno zachovají svůj osobní prostor. Posaďte se na Tripus a nechte jej, ať svými chapadly váš osobní prostor ochrání. A když budete mít štěstí, uvidíte z chapadel i květiny růst!

Informace

Sdílet projekt:

Trojnohý objekt Tripus vzniknul z nápadu vytvořit nevšední sedátko, které by ve veřejném prostoru zároveň chránilo váš osobní prostor. Trojnožku tvoří tři kovová chapadla, která, když se na Tripus posadíte, kolem vás vykreslí osobní zónu a pomohou vám ji uchránit před okolními vlivy.

O Tripusu jsem od začátku přemýšlel nikoliv jako a solitéru, ale jako o krajině, ve které by se jednotlivec mohl tak trochu ztratit a posléze pro sebe objevit svůj vlastní bezpečný prostor. K vytvoření takové krajiny jsou zapotřebí ideálně tři a více Tripusů. Jednoduchá modularita nábytku umožňuje, aby každý kus byl něčím jedinečný: sedátko uprostřed objektu se dá jednoduše vyvýšit, zatímco chapadla mohou posloužit k pěstování rostlin nebo se na ně dá přidat stoleček k odložení kávy nebo jiných drobných předmětů.

Projekt Tripus jsem poprvé představil veřejnosti na podzimním Czech Design Weeku 2021, během kterého se Tripus proměnil v bránu do virtuálního světa od MgA. Štěpána Kuczmana a studia VR_MUSASHI. Ve virtuální realitě se návštěvníci ocitli v krajině plné nejrůznějších Tripusů, se kterými mohli interagovat pomocí svých dlaní. S fyzickým Tripusem a virtuální instalací se nyní chystám i na říjnový Designblok 21.

Tripus